ADVANCED
TECHNOLOGY
Technologies for plastic material processing
TECNOMATIC
Linia do wytwarzania rur.
Dowiedz się więcej...
START | O FIRMIE | PRODUKTY | AKTUALNOŚCI | KONTAKT
WYTŁACZANIE RUR | WYTŁACZANIE FOLII I PŁYT | RECYCLING | URZĄDZENIA WSPIERAJĄCE PROCESY PRZETWÓRCZE | PRODUCENCI
separatory i sita
 
Sito wibracyjne okrągłe

Dzięki prostej regulacji przeciwwagi osi silnika i wibracji trójwymiarowej, wytwarzanej przez przeciwwagi, wibracyjne sita okrągłe Erimaki pozwalają na przesiewanie, sortowanie, filtrowanie i usuwanie pyłu z szerokiej gamy produktów oraz na uzyskiwanie dobrych wyników nawet przy drobnych produktach. Ruch sita może być zarówno pionowy jak i poziomy, może być regulowany w obu kierunkach. Sita wibracyjne Erimaki charakteryzują się łatwością i szybkością, z jaką można zmieniać rodzaj ruchu wibracyjnego. Przez zastosowanie falownika można również zmienić   prędkość wibracji, konsekwencją jest duża elastyczność użytkowania.

Nie wymagają specjalistycznych urządzeń do montażu, dzięki prostej konstrukcji możliwy jest szybki demontaż sita, jego czyszczenie oraz wymiana siatek. Na każdym sicie można zainstalować od 1 do 4 siatek, otrzymując od 2 do 5 frakcji. Sito może być wykonane ze stali węglowej lub ze stali nierdzewnej z możliwością łączenia go z rożnymi rodzajami wyposażenia dodatkowego. Sita Erimaki zapewniają duża wydajność, są łatwe w obsłudze w bardzo konkurencyjnych cenach. Szeroki zakres sit od Ø 400 do Ø 2200 mm pozwala na zaspokojenie  każdego rodzaju  potrzeb klienta.

 
Sito wibracyjne prostokątne i stoły wibracyjne

Erimaki produkują i sprzedają również sita prostokątne oraz stoły wibracyjne używane do przesiewania transportu materiałów stałych i ciekłych. Drgania są determinowane przez dwa silniki wibracyjne, które sprawiają, że można zmieniać prędkość transportu, a przez to regulować wydajność produkcji. Mogą być produkowane ze stali nierdzewnej AISI 304/316 lub ze stali węglowej.

 

                 

Separatory

Separator jest doskonałym narzędziem do separowania i oczyszczania, zapewnia jednolitość rozmiaru cząstek i brak zanieczyszczeń w obrabianym produkcie.

Działanie separatora jest bardzo proste. Produkt umieszcza się w leju zasypowym, następnie za pomocą ślimaka jest wprowadzany do komory przesiewania utworzonej z kosza sitowego. Na skutek działania prądu obrotowego  produkt styka się z siatką. Separacja może następować poprzez kolejne frakcje: nadziarno; podziarno; właściwy materiał. Zanieczyszczenia są zatrzymywane i przesiewane przez siatkę. Urządzenie jest wyposażone w przyłącze do sprężonego powietrza w przedniej i tylnej części.

Erimaki konstruują separator obrotowy w trzech wersjach, które różnią się wielkością, a wiec i wydajnością produkcyjną. Mogą być wykonane ze stali węglowej lub ze stali nierdzewnej. Sito ze stali nierdzewnej na życzenie klienta może być wykończone powłoką polerowaną. Demontaż elementów wewnętrznych separatora jest bardzo prosty, tym samym ułatwia to czyszczenie urządzenia.

Separator statyczny

Separator statyczny Erimaki jest to idealna maszyna do oddzielania substancji stałych od substancji ciekłych wszelkiego rodzaju. Separator statyczny nie wykorzystuje żadnego mechanizmu, więc nie wymaga on systemu elektrycznego, a wiec mogą być stosowane w każdym miejscu. Urządzenie jest bardzo efektywne, może pracować bez dłuższego nadzoru i zapychania się. Elementem przesiewowym jest siatka składająca się z poziomych prętów o trójkątnym kształcie, który tworzy efekt specjalny o nazwie "paretoaderenza." Oddziela ciała stałe od cieczy, która spływa za pomocą energii kinetycznej.

Odstęp pomiędzy prętami może zmieniać się od 0,25 do 3 mm, w zależności od materiału, który ma być oddzielony.  Wydajność zależy od wielu czynników, lepkości , temperatury, ilości produktu oraz wielkości  siatki. Wydajność separatora statycznego waha się: od 50 m³/h do 140 m³/h w zależności od zastosowania. Separator statyczny jest zawsze wykonany w całości ze stali nierdzewnej AISI 304 i jest dostępny w dwóch wersjach: o średnicy 600 mm i 1200 mm.

 

     

 

START  |  O FIRMIE  |  PRODUKTY  |  AKTUALNOŚCI  |  KONTAKT
Powered by CMS, Copyright © 2010