ADVANCED
TECHNOLOGY
Technologies for plastic material processing
TECNOMATIC
Linia do wytwarzania rur.
Dowiedz się więcej...
START | O FIRMIE | PRODUKTY | AKTUALNOŚCI | KONTAKT
WYTŁACZANIE RUR | WYTŁACZANIE FOLII I PŁYT | RECYCLING | URZĄDZENIA WSPIERAJĄCE PROCESY PRZETWÓRCZE | PRODUCENCI
Korugatory

               

Itib konstruuje urządzenia do produkcji rur jednowarstwowych z PP, PE, PVC< PA, EVA, PVDF itd., jak i do produkcji rur dwuwarstwowych z PE, PP, PVC. Asortyment obejmuje korugatory do produkcji rur o minimalnej średnicy wewnętrznej 4,5 mm. i maksymalnej średnicy zewnętrznej do 630 mm. Modele korugatorów oznaczone są symbolami, gdzie pierwsza liczba oznacza maksymalną średnicę zewnętrzną, która może być wyprodukowana na danym korugatorze.

 
Korugatory mod. F15, F25, F32, F65, F135

Modele  do 125 mm średnicy zewnętrznej mają tzw. strukturę zamkniętą. W tego typu korugatorach stalowe formy przesuwają się wewnątrz prowadnic chłodzących, są napędzane przez pojedynczy naciąg umieszczony w górnej lub dolnej części korugatora, bez potrzeby stosowania połączeń pomiędzy tymi formami.

Dostępne są korugatory o różnych długościach, równych maksymalnej średnicy rur, które mogą być produkowane. Spełniając potrzeby klienta pod względem wydajności na godzinę. Główną cechą maszyn jest ich łatwość użytkowania połączona z wysoką niezawodnością i dokładnością, które zapewniają długotrwałe użytkowanie i wysoką jakość końcowego produktu.

We wszystkich modelach dostępne są:

- system formowania przez rozdmuch, w którym niskie ciśnienie powietrza  wprowadzane przez głowice wytłaczarki wypycha materiał w kierunku form.

- system formowania próżniowego, w którym materiał jest zasysany w kierunku korugatora dzięki podciśnieniu za pomocą odpowiednich kanałów na formach.

 
 
Korugatory mod. F250, F315

Dla modeli F250 i F 315 Itib stosuje tzw. strukturę otwartą, która nadaje urządzeniu prostą konstrukcję i solidności wykonania, charakteryzuje się łatwym dostępem do wszystkich części mechanicznych korugatora. Formy są umiejscowione w uchwytach, które mocuje się wzdłuż prowadnicy.

Nie ma żadnych połączeń między formami, które są napędzane przez dwa koła zębate umieszczone na górze i na dole korugatora, zsynchronizowane ze sobą. Formy wykonane są z aluminium i powierzchniowo utwardzane( obróbka zwana  anodowaniem).

System mocowania form został zaprojektowany, tak by umożliwić szybką wymianę formy.Wszystkie modele wyposażone są w automatyczne smarowanie, ich konserwacja jest bardzo prosta. Produkcja na urządzeniach F 250 i F315 jest bardzo ułatwiona przez możliwość otwierania i zamykania kanału formującego. Rozwiązanie, które pozwala na szybką reakcję w przypadku zatrzymania linii np. z powodu przerwy w zasilaniu. Dzięki temu łatwo można usunąć tworzywo sztuczne znajdujące się pomiędzy formami i szybko uruchomić ponownie produkcję. Tego typu korugatory wykorzystują system formowania próżniowego, ponieważ pozwala ono na lepsze rozprowadzenie tworzywa i poprawia jakość rur, również tych o znaczących rozmiarach.

 

 

 
Korugator mod. 630

Korugator ten stworzony został głównie do produkcji rur o dużych średnicach z myślą o sektorze gospodarki wodno - ściekowej. W tym modelu został użyty system transportujący form typu SHUTTLE, w celu zmniejszenia liczby form i wielkości korugatora. Rozwiązanie to obejmuje sześć form w kanale formującym, dwie inne znajdują się w strefie zamykania i otwierania, a ostatnia to forma nazywana „szybki powrót”. Korugator ten podobnie jak korugatory mod. F250 i F315 posiada formy aluminiowe, chłodzone bezpośrednio, układ formowania próżniowego i otwarty kanał formujący.

 

 CHARAKTERYSTYKA TECHNICZNA
 
START  |  O FIRMIE  |  PRODUKTY  |  AKTUALNOŚCI  |  KONTAKT
Powered by CMS, Copyright © 2010