ADVANCED
TECHNOLOGY
Technologies for plastic material processing
TECNOMATIC
Linia do wytwarzania rur.
Dowiedz się więcej...
START | O FIRMIE | PRODUKTY | AKTUALNOŚCI | KONTAKT
WYTŁACZANIE RUR | WYTŁACZANIE FOLII I PŁYT | RECYCLING | URZĄDZENIA WSPIERAJĄCE PROCESY PRZETWÓRCZE | PRODUCENCI
Binova

Binova Srl, korzystając z ponad dwudziestu lat doświadczenia w branży tworzyw sztucznych, projektuje i konstruuje urządzenia do mycia, regeneracji i wytłaczania tworzyw termoplastycznych. Profesjonalizm personelu operacyjnego, wzorowa współpraca z dostawcami - z którymi Spółka prowadzi silną politykę integracji, rozwój i stosowanie nowych technologii – sprawiają, że Binova stała się jednym z wiodących producentów maszyn. Wielka pasja do pracy, trwające badania mające na celu poprawę produktów i chęć realizowania coraz bardziej zaawansowanych projektów są podstawą ich działania. Zespół produkcyjny składa się z inżynierów, techników i wykwalifikowanych pracowników, który dziś, bardziej niż kiedykolwiek patrzy w przyszłość  w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne i bardziej złożone systemy wytłaczania tworzyw sztucznych, Binova produkuje:

·         wytłaczarki jednoślimakowe EMB Ø35,  Ø45,  Ø60,  Ø75,  Ø85,  Ø90,  Ø105,  Ø130, Ø160,  Ø180, Ø220

·         współbieżne wytłaczarki dwuślimakowe typu EBB Ø42, Ø58, Ø71, Ø 92, Ø112 , Ø128, Ø140

·         wytłaczarki specjalne z odgazowaniem kaskadowym EMC Ø130/200 - Ø180/220 - Ø71/220 - Ø112/250

·         kompletne instalacje do wytwarzania dray blandu  do barwienia tworzyw sztucznych

·         urządzenia do mycia i regeneracji odpadów termoplastycznych 

·         linie do wytłaczania i wytłaczania współbieżnego foli

·         specjalne linie do wytłaczania i produkcji półfabrykatów bezpośrednio z odpadów termoplastycznych według procesu DRP, PET, PS, PP, LDPE, HDPE

·         sprzęt i akcesoria na indywidualne zamówienie klienta

Współbieżne wytłaczarki dwuślimakowe serii EBB EBB Bitech BiReC wykorzystują cylindry modułowe i modułowe ślimaki wytłaczania, strefy samoczyszczące, zamontowane na wałach rowkowanych. Cylindry o różnym stosunku L/D w zależności od rodzaju procesu produkcyjnego wykonane są ze specjalnej stali chromowanej, w niektórych przypadkach, stosowane są również cylindry z materiałów bimetalicznych odpornych na ścieranie i korozję. Zastosowanie specjalnych tulejek wymiennych, zbudowanych z hartowanej stali o wysokiej odporności na ścieranie gwarantuje znaczne obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia. Wykorzystując w pełni zasadę modułową, wytłaczarki dwuślimakowe  mogą być skonfigurowane w taki sposób, aby zoptymalizować ich wykorzystanie. 

Układ plastyfikacyjny: 

Moduł zasilania: cylinder zaopatrzony jest w tuleję zabierającą, które dopasowuje się do różnych typów tworzyw. Na ślimaku w tej strefie są zamontowane strefy o specjalnym profilu, dostosowane do zapewnienia wysokiej wydajności transportu, zwłaszcza w przypadku, w którym do wytłaczarki  wprowadza się materiał o niskiej gęstości, takie jak odpady z płatka foliowe i materiały z pianki lub spieniane.

Moduł standard:  wewnątrz tego  rodzaju cylindra jest transportowany, ogrzewany i topi  się materiał termoplastyczny wprowadzony do wytłaczarki. Na ślimaku w tych obszarach zamontowane są elementy transportujące, mieszające i homogenizujące z  profilami zgodnymi z przetwarzanym materiałem.
Moduł odgazowania / Wentylacja: ten cylinder jest wyposażony w kominy rozładunkowe, które mogą współpracować z pompą próżniową jak i pod ciśnieniem atmosferycznym. W celu lepszej współpracy cylinder w tej strefie ma specjalną geometrię, natomiast ślimak jest przystosowany do tego profilu tak, by ułatwić odprowadzanie gazów, par i lotnych frakcji, które tworzą się podczas obróbki.
Moduł zasilania bocznego: cylinder jest przystosowany do wprowadzania bocznego i pionowego produktów sypkich/proszkowych, żywic i cieczy. Profil ślimaków powinien być odpowiedni w zależności od rodzaju produktu wprowadzonego.

START  |  O FIRMIE  |  PRODUKTY  |  AKTUALNOŚCI  |  KONTAKT
Powered by CMS, Copyright © 2010